Výrazná úspora. Rýchla návratnosť. Múdra investícia.

Protislnečné fólie sú určené na domáce a komerčné aplikácie, v priestoroch, ktoré sú vystavené vysokým dávkam ultrafialových lúčov a žiarenia, a tým nebezpečenstvu blednutia materiálov v interiéri. Určené sú zároveň pre priestory, kde je nutné strážiť energetickú úspornosť, a zároveň je prínosom nový interérový design, ktorý aplikáciou protislnečných fólií vznikne. Architektonické protislnečné fólie zabezpečujú:

  • Nižšie nároky na energiu – Okenné fólie znižujú straty tepla cez okenné sklá tým, že zlepšujú izolačnosť skiel až o 92 percent. V teplejších klimatických pásmach naopak znižujú potreby energie na klimatizáciu miestností práve tým, že odrážajú slnečné teplo a znižujú jeho prestup do miestnosti až o 82%.
  • Blokujú horúčavu a žiarenie – Okenné fólie pomáhajú vyrovnávať teplotnú nerovnováhu v budove, zvyšujúc komfort a nepríjemný slnečný jas.
  • Znižujú blednutie materiálov – Okenné fólie zabraňujú vniknutiu až 99% škodlivých ultrafialových lúčov spôsobujúcich blednutie textílií, zariadenia a tovaru vystaveného vo výkladoch obchodov.
  • Zlepšujú vzhľad – Okenné fólie dávajú nový vzľad fasádam budov , ktoré získavajú vyšší štandard za relatívne nízku cenu oproti štandardným rekonštrukčným prácam. Ich aplikácia je možná za plnej prevádzky administratívnych i obytných budov.
  • Zvyšujú štandard súkromia – Okenné fólie púšťajú svetlo do miestnosti ale zároveň poskytujú súkromie počas dňa. Na to sú určené rôzne typy matných fólií a fólií dekoratívnych.